Choď na obsah Choď na menu
 


dievca

Skvostne jemné nôžky v sexi sandáloch sú v lete rovnakým lákadlom pre oči ako bronzová pleť, vzdušný účes alebo kvalitná manikúra. Napriek tomu stále dosť žien túto časť tela zanedbáva a spolieha sa na to, že nalakované nechty sú správnou pedikúrou. A pritom mať pokožku na chodidlách hebkú ako zadoček bábätka je naozaj jednoduché!
 
Zrelaxujte sa u odborníkov
Klasickú pedikúru spojenú s masážou chodidiel robia v takmer každom kozmetickom salóne, a jej cena sa pohybuje okolo troch stovák. Mali by ste počítať s tým, že vám k cene prirátajú rôzne drobné položky, tak ako aj v kaderníckych salónoch - odlakovanie nechtov, ich ošetrenie, zdobenie a pod. Pedikúra od profesionálov poskytne vašim unaveným nohám skutočný relax a bude záležať len od vás, ktorý typ ošetrenia nôh si vyberiete. Na výber máte klasickú, medicinálnu a wellnes pedikúru.

Klasickej - mokrej pedikúre predchádza horúci kúpeľ chodidiel s esenciálnymi olejmi. Až pokožka zmäkne, odstránia sa otlaky, kurie oká a samozrejme zhrubnutá koža. Medicinálna, tzv. suchá pedikúra sa robí pomocou vysokootáčkového prístroja, ktorým pedikérky obrusujú zrohovatenú pokožku. Táto metóda je obľúbená aj preto, že postupne spomalí proces vytvárania hrubej pokožky a dokáže pomôcť aj pri zarastaní nechtov. Navyše je bezbolestná.

Cieľom wellnes pedikúry je zasa poskytnúť nohám absolútny relax - dopomáha k tomu perličkový kúpeľ, peeling na nohy, odstránenie zhrubnutej pokožky, akupresúrna masáž a záverečná maska na chodidlá.

Skúste si to sami
Šikovnejšie dámy si môžu obnoviť krásu chodidiel aj doma. Drogérie ponúkajú široký sortiment mechanických odstraňovačov odumretej kože, pemzy z rôznych materiálov, zjemňujúce a zmäkčujúce krémy, peelingy a masky na nohy. Ak ste sa už odhodlali a spravíte si z obývačky dočasný kozmetický salón, nezabudnite si dopredu všetko pripraviť k ruke.

Povinná výbava
Pripravte si dostatočne veľký uterák alebo osušku, lavór s veľmi teplou vodou (do ktorej ste pridali buď esenciálny olejček, soľ do kúpeľa či trošku mlieka - podľa toho, čo vám je príjemné), pemzu alebo pilník na pedikúru pokožky, kliešte na nechty, pomarančové drievko (na zatlačenie kožtičky v okolí nechtov), peeling, bavlnené ponožky a mastný krém. Ak máte veľmi zhrubnutú kožu, pomôže vám ju odstrániť mechanický orezávač pokožky. Predáva sa v každej väčšej drogérii a je cenovo dostupný - spolu s náhradnými žiletkami vás vyjde do sto korún.

Sama s nohami v lavóre
Po odlakovaní nechtov ponorte nohy na pätnásť minút do lavóra či menšej vaničky. Za tento čas vám pokožka dostatočne zmäkne na to, aby ste ju odstránili. Ak je veľmi hrubá a vy ste sa ju odhodlali sami orezať, buďte veľmi opatrné - jeden hlbší zárez a namiesto sexi lodičiek sa budete nasledujúci týždeň pýšiť snehobielymi obväzmi. Aj preto sa tento spôsob domácej pedikúry odporúča len skúsenejším dámam s pevnou vôľou (aj rukami).

Dámy, ktoré majú pokožku jemnejšiu, iste radšej zvolia pemzu a pilník. Pomalými krúživými pohybmi postupne odstraňujte zhrubnutú časť chodidiel na pätách a prstoch, kým nie je dostatočne hladká. Potom nohy mierne osušte a doprajte im peeling. Ten vyhladí nerovnomerne obrúsené päty a ešte viac ich zjemní. Navyše si takto doprajete príjemnú masáž nôh. Po troch minútach zmyte zvyšky peelingu a osušte chodidlá. Ste pripravená na fázu číslo dva.

Obrúste pazúriky...
Zastrihávať či pilovať nechty do oblúka je vyslovene nevhodné, ak sa chcete vyhnúť neskorším možným problémom. Na strihanie nechtov na nohách sú preto najvhodnejšie klieštiky - dokážu ich zastrihnúť dorovna, vďaka čomu vám nechty nebudú zarastať. Potom čerstvo ostrihané nechty obrúste pilníkom, aby neboli hrany zbytočne ostré a zatlačte kožtičku v okolí lôžka. Ak nepoužívate laky, skúste nechty aspoň vyleštiť - budú vyzerať krásne zdravo.

...a dodajte im farbu
V lete si môžete dopriať aj výraznejšie odtiene lakov, no absolútne šik budete s francúzskou manikúrou aj na nohách. Postupuje sa rovnako ako v prípade nechtov na rukách - potrebujete biely, svetlobéžový a priesvitný podkladový lak. Keďže laky na nechty spôsobujú ich zažltnutie, použite najprv podkladový lak. Bielym lakom vytvarujte priečnu bielu linku tak, aby pôsobila prirodzene.

V prípade, že sa vám pošmykne ruka, odstránite nedokonalosti buď špeciálnou fixkou napustenou odlakovačom (v drogériách od sedemdesiat korún) alebo obyčajnou vatovou tyčinkou ponorenou do odlakovača. Po zaschnutí naneste jednu vrstvu béžového alebo svetloružového laku.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zázračná domácí pedikúra!

(Mirka, 31. 1. 2015 12:50)

není to žádný podvod - objevila jsem úžasnou domácí pedikúru! jsou to takové napuštěné igelitové ponožky, nasadí se na 3 hodiny a do týdne se oloupe všechna tvrdá kůže. No nekupte to za ca 6 EUR! http://www.salondoma.cz/kosmetickerady/purederm-samoslupovac-i-z-abal-na-nohy-1-p-ar-ponozek/