Choď na obsah Choď na menu
 


PREDMENŠTRUAČNÝ SYNDRÓM

Približne 90% žien trpí aspoň jedným zo 150-tich znakov predmenštruačného syndrómu (PMS).

Niektoré ženy trpia veľmi miernym PMS. Pred menštruáciou mô žu byť trochu podráždené a náladové, cítia sa nafúknuté a majú citlivé prsníky. Ale jedna z troch má symptómy také intenzívne, že úplne narušajú jej každodenný život.

PMS sa mô že objaviť kedykoľvek medzi prvým a štrnástym dňom pred začiatkom menštruácie. Pravý dô vod existencie PMS je stále neznámy, ale predpokladá sa, že mô že byť spojený s nízkou hladinou progesterónu, veľkým množstvom estrogénov a nízkou hladinou cukru v krvi.

Bohužiaľ, nie je dostupný žiadny jednoduchý krvný, hormonálny alebo močový test pre PMS - jediný spô sob, ako zistiť, či máte problém, je založiť si PMS denník. Zaznamenávajte si všetky symptómy, ktoré počas troch mesiacov budete mať (nafukovanie, bolesti hlavy, koľkokrát musel manžel skrývať kuchynské nože...), a vezmite ho ku gynekológovi, ktorý tak mô že zistiť, čo vám je, a v prípade potreby nasadiť liečbu.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Menzes

(dievča, 24. 12. 2012 22:46)

Ahoj mám divný pocit ked vždy ked mám dostať menzes alebo už dostanem necítim nič a to je najhoršie ako to je možné že všetky zisttia že majú a ja iba prídem domov a som prekvapená že mám uplne krvave nohavice?? a to je najhrošie že každý mesiac mám úplne inak menzes....

Re: Menzes

(Nik, 16. 3. 2016 15:13)

Ja mam presne toto iste. Ani brucho ma neboli proste nic. Zistim to len ked idem na wc. Takze neni si sama ;)

tato stranka

(annamaria kocevova, 6. 7. 2011 16:04)

Tato stranka sa mi velllmi velllmi paci,
amozes prist aj na moju stranku RadyaTipyPreBaby.blog.cz
DAKUJEM