Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Utopte svoje prebytočné kilá
Voda je najlepší spoločník pri držaní diéty. Ale viete prečo?


Spaľuje kilojouly

Ak dodávate vášmu telu dostatok vody počas celého dňa, spaľujete približne o 420 kilojoulov viac. Ak pijete chladenú vodu, môžete spáliť až o 840 kilojoulov viac. Telo musí totiž pracovať viac, aby zvýšilo teplotu prijímanej vody na telesnú teplotu v porovnaní s vodou, ktorá má priemernú izbovú teplotu. Čím vyšší obsah vápnika voda obsahuje, tým lepšie. Ten totiž podporuje spaľovanie tukov.

Tíši hlad

Tento trik je všetkým fanúšičkám diét dávno známy. Ak chcete zahnať hlad, napite sa vody. Zaplní žalúdok. Často sa v diétach pred každým jedlom odporúča vypiť najskôr pohár vody.

Počas chudnutia

Pri každej diéte by ste mali viac piť. Tým, že prijímate menej jedla, prijímajte aj menej vody, ktorú by ste inak získali z pevnej potravy. Príjem vody dobre pomáhajú dopĺňať rôzne druhy ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú vysoký podiel vody (uhorky, melóny atď.)

Dôležité: Pite a bude vám to myslieť! Mozog obsahuje až 85 percent vody.

4 DÔVODY, PREČO PIŤ

1. Prekrvenie

Iba tomu, kto prijíma dostatok tekutín, sa dostatočne prekrvia cievy. Tak sa udrží v správnom rytme náš krvný obeh.

2. Likvidácia

Voda umožňuje neustálu premenu stavebných látok a pomáha odbúravať z tela škodliviny a nepotrebné látky. Tak je náš organizmus schopný fungovať a zároveň je zdravý.

3. Zásobovanie

Vo vode sa rozpúšťajú vitamíny i minerálne látky, ktoré telo dostáva prostredníctvom potravy a nápojov. Len vďaka tekutine dokáže naše telo tieto životne dôležité látky prijímať.

4. Regulácia

Dostatočný príjem tekutín umožňuje telu zachovávať konštantnú teplotu a vyrovnávať teplotné rozdiely. Preto by sme pri športe, saunovaní či horúčke mali prijímať viac tekutín ako zvyčajne.

Zdroj: Nový Čas pre ženy
 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

super

(cukrik, 18. 2. 2011 16:29)

je to fakt cool..........